Oznamy v nedeľu 6.10.2019

 • V utorok 8.10. bude o 18:00 stretnutie staršovstva s tímom vedúcich klubu STARter.
 • Vo štvrtok 10.10. bude zhromaždenie v Orkucanoch o 18:00.
 • Budúcu nedeľu 13.10. bude program pre deti z besiedky, ktorý začne po bohoslužbách spoločným jedlom. Všetky deti sú srdečne pozvané! Viac informácií dostanete mailom.
 • V nedeľu 20.10. budeme mať o cca 13:00 zborové popoludnie s Allanom Bussardom z Integry v Bratislave. Dopoludnia bude kázať na zhromaždení. Pre záujemcov budeme pripravovať obed, na ktorý sa, prosím, prihláste. Allan by mal hovoriť o tom ako slúžiť v diakonickej oblasti tak, aby sme neškodili, ale pomáhali ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.
 • Keďže sa pomaly začína vykurovacia sezóna, prosíme všetkých vedúcich, ktorí majú nejaké skupinky v zborových priestoroch, aby čas skupiniek nahlásili kazateľovi Jurčovi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..
 • Dostali sme pozvanie pre pracovníkov s deťmi a rodičov na konferenciu Detskej služby, ktorá bude 25. - 27. 10. 2019 v Liptovskom Mikuláši v RZ Demänovka. Téma je Dieťa - rodina - cirkev – dnes. Bližšie informácie na stránke www.kds-sk.org.
 • Bratislavský zbor CB, Cukrová 4 poslal pozvánku: Pozývame vás v sobotu 9.11.2019 na konferencia s názvom “Plus mínus 30 rokov. Časy sa menia, hodnoty zostávajú?” Konferenciabude prebiehať celý deň. Príďte, ak vás zaujíma téma odovzdávania duchovných hodnôt. Zažijete krátke prednášky, interaktívne workshopy ale aj pásmo hudby a poézie a radosť zo spoločenstva a dobrého jedla. Nechceme, aby jadrom premýšľania bolo nostalgické rozprávanie o minulosti či siahodlhé diskusie. Formát sme prispôsobili tak, aby na konferencii človek načerpal nové sily a aby sa obsah dotkol praktického života. Na konferenciu sa môžete prihlásiť cez link: https://row.sk/KoH5U
 • Pozývame vás na druhý ročník konferencie Viera v práci s hlavnou témou: Slová sa musia stať telom. Konferencia sa uskutoční v hoteli Hutnik v Tatranských Matliaroch, 29.11-1.12.2019. Program, registráciu aj všetky informácie nájdete na: www.vieravpraci.sk. Registrácia je otvorená do 10.11.2019.
 • Evanjelizačno-misijný odbor pri Rade CB vyhlásil mesiac október za mesiac misie v CB, zoberte si prospekt z vestibulu. Budúcu nedeľu nám poslúži člen Rady CB Slávo Poloha.
 • Poslednú nedeľu v mesiaci október (27.10.) bude poďakovanie za úrody. Staršovstvo rozhodlo, že našu vďačnosť chceme prejaviť tým, že urobíme zbierku pre stavbu zborového domu v Žiline.
 • Máme zámer založiť krúžok s deťmi, našimi aj ich kamarátmi mimo zboru, na ktorom by sa učili stavať a programovať robotov. Krúžok by bol raz týždenne v priestoroch jedálne, pravdepodobne v piatok od 15:00 do 17:30. Podľa záujmu sa vieme prispôsobiť. Je určený pre deti od 9 do 16 rokov, pracovali by sme so stavebnicami Lego mindstorms EV3. Cieľom je budovať kolektív a naučiť deti technickým zručnostiam a mysleniu, naučiť sa pracovať v tíme. Ak potrebujete viac informácii, alebo sa chcete prihlásiť, kontaktujte Jána Nemšáka.